اخبار استان آرشیو

پیام تبریک دکتر مهدی اسلام پناه معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان ملی استاندارد ایران به مناسبت عید سعید غدیر؛


بسم الله الرحمن الرحیم
"يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَيْكَ مِن رَّبِّكَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ وَاللّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ إِنَّ اللّهَ لاَ يَهْدِي الْقَوْمَ الْكَافِرِينَ"

واقعه غدیر نشانه و رمزی از تداوم خط نبوت و نقطه تلاقی آن با امامت است. غدیرخم، نقطه عطف ژرف اندیشی پیامبر خاتم (ص) برای قوام جامعه نوپا و نهال دیانتی بود که جامعه مسلمان آن روز را دعوت به عقلانیت، اعتدال و پویایی کرد. روز غدیر، راه رسیدن به سعادت و تکمیل دین و چگونه زیستن را معنا داد.
بی تردید واقعه غدیرخم، آغازی دیگر برای نوشیدن از چشمه زلال راستی، پاکدستی و انسانیت است که درست پس از مناسک حج، عیار تهذیب نفس سنجیده شد.
به حق واقعه غدیر، یک جریان تاریخی است که ابتدایش مدینه، میانه اش کربلا و انتهایش به ظهور ذخیره الهی می انجامد؛ چرا که غدیر تداوم رسالت محمد (ص) در ولایت علی (ع) است. 

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته امامت و ولایت، عید سعید غدیر خم را به عموم مسلمانان جهان به ویژه همکارانم در خانواده بزرگ سازمان ملی استاندارد تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
امیدوارم واقعه عظیم غدیر که ممزوج با ولایت و مسلک و مکتب مولا علی (ع) است همواره سرلوحه امورات فکری ومعنوی مان قرار گیرد.
با احترام مهدی اسلام پناه