گزارش تصویری

مراسم تجدید میثاق با شهدا و تجلیل از ایثارگران

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد سیستان و بلوچستان: در روز چهارشنبه مورخ ۳۱شهریور ماه ۱۴۰۰ مصادف با اولین روز هفته دفاع مقدس مراسم تجدید میثاق با شهدا و تجلیل از ایثارگران ( خانواده معظم شهدا، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس) بازنشستگان و بازنشستگان ایثارگر این اداره کل برگزار گردید۔ این مراسم که با حضور سرهنگ پاسدار بیک نژاد مدیر سازمان بسیج کارمندان سپاه سلمان استان، سرهنگ پاسدار نکوهی فرمانده حوزه مقاومت بسیج صاحب الزمان (عج) ادارات کل، هراتی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مجید محبی مدیرکل استاندارد استان، معاونین اداره کل، همکاران ایثارگر، باز نشستگان و ایثارگران بازنشسته در جوار شهدای شهرستان زاهدان برگزار گردید۔ 

 در ابتدای این مراسم مجید محبی گفت: فرهنگ دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان باید در جامعه نهادینه شود۔ وی افزود: احترام جامعه نسبت به خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران نشان‌دهنده پایبندی به ارزش‌های ملی و مذهبی است.
وی ضمن تأکید بر این‌ که تکریم شهدا و خانواده شهدا به عنوان یک تکلیف است، افزود: در آموزه‌های دینی، سیره اهل‌ بیت (ع) و سیره بزرگان بر تکریم خانواده شهدا تأکید شده و باید به عنوان یک فریضه به آن نگاه کرد.

مدیرکل استاندارد استان امنیت، آرامش و اقتدار امروزه نظام اسلامی را مرهون جان‌ فشانی شهیدان دانست و تأکید کرد: شهیدان والامقام، دفاع از میهن و اسلام را بر رفاه خود و خانواده ترجیح دادند و تمام توان و هستی خود را که جانشان بود، در طبق اخلاص گذاشتند و برای اسلام تقدیم کردند.
وی در پایان با اشاره به این‌ که در مقام عمل باید قدردان خون این شهیدان باشیم و با تکریم خانواده آن‌ها یاد و خاطره آنان را گرامی داریم، بیان کرد: تجلیل عملی از شهدا و خانواده آن‌ها  به معنی ادامه راه و حرکت در مسیر شهدا است. 
در ادامه از خانواده معظم  شهدا، جانبازان، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، بازنشستگان و ایثارگران بازنشسته با اهداء لوح تقدیر  و هدیه تقدیر و تجلیل گردید۔
در پایان غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای شهرستان زاهدان از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود۔

مراسم تجدید میثاق با شهدا و تجلیل از ایثارگران
1400/7/3 شنبه