گزارش تصویری

بازدیداسحاق ابراهیم زاده رئیس اداره استاندارد شهرستان زابل از تاسیسات سیلندر پرکنی شهرستان زابل بازدید

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد سیستان و بلوچستان: در روز شنبه 24 اردیبهشت ماه 1401 اسحاق ابراهیم زاده رئیس اداره استاندارد شهرستان زابل به همراه مهدی مقیمی معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری، محمد علی مودی رئیس تعزیرات حکومتی، رضا شهری زاد رئیس اداره صمت، مسلم محمودی مسئول گاز مایع شرکت نفت، محمدرضا شهرکی مسئول کمیته سوخت فرمانداری در راستای بالا بردن ایمنی و سلامت مصرف کنندگان، از تاسیسات سیلندر پرکنی شهرستان زابل بازدید نمودند.
در این بازدید ضمن بررسی روند شارژ سیلندر گاز مایع در تاسیسات و مشاهده موارد عدم انطباق، تذکرات لازم به بهره بردار داده شد و مقرر گردید در اسرع وقت نسبت به رفع نواقص موجود اقدام نماید.
لازم به ذکر است، بر اساس استاندارد ملی ۸۴۱ تولید و شارژ سیلندرهای گاز مایع مشمول استاندارد اجباری بوده و هر گونه شارژ این سیلندرها در مراکز غیر قانونی و فاقد پروانه کاربرد نشان استاندارد ممنوع می باشد و اداره استاندارد ضمن معرفی واحد متخلف به مراجع قضایی از ادامه فعالیت این گونه مراکز جلوگیری به عمل آورد.
اسحاق ابراهیم زاده گفت: با تاکید بر اینکه جایگاه داران موظف هستند مطابق استاندارد، سیلندرهای متعلق به جایگاه را در حالت سالم و بدون خطر نگهداری نمایند، عنوان کرد: در بازرسی‌های انجام شده در صورت مشاهده سیلندر دارای عیب و نقص در صورت امکان قسمت معیوب توسط شرکت مورد تأیید سازمان ملی استاندارد ایران تعمیر و در غیر این صورت سیلندر از چرخه سرویس خارج می‌شود.
وی افزود: همچنین در همین راستا، با نظارت کارشناسان این اداره در بازدیدهای مستمر شیرهای معیوب سیلندرهای گاز مایع ال پی جی این شرکتها امحا می شود.
وی اظهار داشت: همه افرادی که به نحوی با حمل و نقل، ذخیره سازی و توزیع گاز مایع سر و کار دارند باید به طور دقیق به خصوصیات این گاز آشنایی داشته و برای محافظت در مقابل خطرات احتمالی روش‌های صحیح کار با آن را بیاموزند.
وی تصریح کرد: سلامت مصرف کنندگان و رعایت تمامی نکات ایمنی و استاندارد را وظیفه اصلی همه دست ‌اندرکاران صنعت گاز‌ مایع و اجرای دقیق آن را متضمن حفظ جان و مال مصرف‌ کنندگان و همچنین سرمایه‌های ملی دانست.

بازدیداسحاق ابراهیم زاده رئیس اداره استاندارد شهرستان زابل از تاسیسات سیلندر پرکنی شهرستان زابل بازدید
1401/2/26 دوشنبه