گزارش تصویری

دیدار مدیر کل استاندارد با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان

به مناسبت هفته استاندارد مهندس عاقلی مدیر کل استاندارد استان به اتفاق مهندس شهرکی معاونت استاندارد سازی و آموزش و جلالی مسئول روابط عمومی استاندارد استان دیداری با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان داشتند.

 

باسلام

احتراما" خواهشمند است دستور فرمایید متن خبر ذیل در هفته نامه / سایت استاندارد درج گردد .

دیدار مدیر کل استاندارد با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان


به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد سیستان و بلوچستان، به مناسبت هفته استاندارد مهندس عاقلی مدیر کل استاندارد استان به اتفاق مهندس شهرکی معاونت استاندارد سازی و آموزش و جلالی مسئول روابط عمومی استاندارد استان دیداری با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان داشتند. حیدر سرایانی رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار گفت: ایرنا به عنوان رسانه رسمی نظام جمهوری اسلامی علاوه بر نقش اطلاع رسانی وظیفه ذاتی نظارتی را نیز بر عهده دارد.
حیدر سرایانی با اشاره به تاریخچه ایرنا افزود: این خبرگزاری از زمان شروع فعالیت خود در سیستان و بلوچستان عامل ارتباط بین مردم و مسئولان بوده است.
وی ادامه داد: از آنجایی که دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی با تحرکات ضد امنیتی سعی در مخدوش کردن چهره سیستان و بلوچستان دارند و برخی رسانه های نوپا و افراد ناآگاه نیز بدون در نظر گرفتن عواقب منفی آن از طریق فضای مجازی به این مساله دامن می زدند و چهره ای امنیتی به سیستان و بلوچستان داده و ذهنیت های منفی نسبت به این استان ایجاد کرده بودند، خبرگزاری جمهوری اسلامی با رویکردی جدید به دنبال نشان دادن توانمندی ها و چهره واقعی استان است که همکاری و تعامل دستگاههای مختلف با رسانه ها می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.
در ادامه مهندس عاقلی مدیر کل استاندارد استان اظهار داشت: با اشاره به امضای تفاهنمامه میان سازمان ملی استاندار ایران و خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: این دو ارگان در سیستان و بلوچستان قبل از امضای این تفاهنمامه نیز ارتباط خوبی با یکدیگر داشته اند.
وی با تقدیر از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان به عنوان یک همراه همیشگی یاد نمود. وی ادامه داد: به جرات می توان گفت این خبرگزاری تا کنون رسالت خود را در امر اطلاع رسانی به خوبی انجام داده و هدف از این دیدار نیز ایجاد ارتباط بیشتر خبرگزاری ایرنا و اداره کل استاندارد سیستان و بلوچستان است.
وی خاطر نشان کرد: یکی از زمینه های استاندارد سازی در جامعه اطلاع رسانی برای توسعه فرهنگ استاندارد است که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره داشته اند و خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز تا کنون در این زمینه همکاری های لازم را انجام داده است.
مدیرکل استاندارد سیستان و بلوچستان بیان کرد: با اطلاع رسانی درست می توان فرهنگ استاندارد را در جامعه ایجاد کرد و مردم نیز با رغبت به کالاهایی با نشان استاندارد می توانند تولید کننده ها را مجبور به اخذ استاندارد کیفیت کنند.
عاقلی تصریح کرد: خبرگزاری ایرنا و اداره کل استاندارد سیستان و بلوچستان باید از توان یکدیگر برای اطلاع رسانی در این زمینه استفاده کنند.
وی بیان کرد: اداره استاندارد به خبرگزاری ایرنا همچون بازویی توانمند نگاه می کند که می تواند عموم را از حقوق خودشان آگاه کند.
وی با اشاره به نقش رسانه ها در معرفی استان گفت: رسانه های استان باید سعی کنند تا چهره امنیتی سیستان و بلوچستان را از بین ببرند.                                                          

دیدار مدیر کل استاندارد با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان
1394/7/30 پنجشنبه